Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
2 dny na Tanečním soustředění v Chotěboři
Protože Ladu Krejčovou schvátila nemoc až ji dostala do takového nezáviděníhodného stavu, že nemohla osobně věst trénink na tanečním soustředění, které pořádala v Chotěboři pro zájemce o tanec se psem/dogdancing/dogdance, vyjela jsem neplánovaně trénovat ještě na jeden, letos už poslední letní "tábor". Tentokrát jsem mimo rekreačního agility měla vést lekce klikačákování.

Soustředění bylo naplánováno do hotelu u Zámku na okraji Chotěboře, hned naprosti zámku (překvapivě) s bílými pávy v zámecké zahradě. Hotel stál na okraji města, takže vyvenčit psy navolno nebyl problém, měli jsme plnou penzi, takže jsem se nemuseli starat o nic jiného, než dojít se psy dvakrát denně zatrénovat do sálu s kobercem, nebo na nedaleký "cvičák" s překážkami. Jednou z instruktorek byla i učitelka v baletní škole Majka, kterou jsem účástníkům záviděla, protože ve chvíli, kdy odpočívali psy, jejich majitelky (soustředění se kdovíproč neúčastnil jediný muž) se samy učily taneční prvky a každou lekci se učily choreografii na jinou skladbu. Jeden den jsem měla čas je pozorovat a je úžasné, kolik se toho dá zvládnout v jedné hodině.

Pořád mě nepřestává překvapovat, jak rychle lidé dokáží začít klikat. Vést lekce s CT (clicker trainingem) mě sice pokaždé baví, protože je úžasné pozorovat psy, jak se snaží vymýšlet nové věci, ale nejsem si jistá, jestli jsem na jejich vedení ten správný člověk. Vzhledem k tomu, že mě samotné trvala cesta ke clickeru poměrně dlouho a ještě déle mi trvalo jeho hlubší pochopení, asi nedokáži všechno potřebné sdělit nováčkovi v několika málo hodinách nebo i dnech. Teď je v České republice určitě mnoho schopnějších lektorů, takže si dám nejspíše od vyučování pauzu a budu více pracovat na svém vlastním vzdělání. Nicméně to neznamená, že byste neměli se psem klikat, pokud si nejste jisti, klidně experimentujte a nechte svého psa, ať vám dá najevo, co mu vyhovuje a co ne. Z vlastní zkušenosti se nejvíce naučíte.

Poslední zkouška letního semestru mě donutila k předčasnému odjezdu z prostředí moc příjemných lidí. Naštěstí se mi po celém jednom dni téměř intenzivního učení (které spočívalo ve vstávání k řádícímu štěněti) podařilo zkouškou z anatomie s odřenýma ušima projít a teď mi už zbývá jen dokončit knihu a snad budu mít před začátkem školy tři týdny volna, kdy dohoním ostatní resty.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 15. 08. 2010 | 4574 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server