Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Co funguje

Bilancujete ke konci roku? Dnes ráno jsem poslouchala rádio a zdá se, že všechny velké noviny nemají na práci nic jiného, než oznamovat všechny úspěchy a nezdary politiků, sportovců, vědců a kdovíkoho ještě. Já měla jeden čas ve zvyku psát si na Silvestra dopis, který jsem si za rok zase otevřela a přečetla. Taky jsem psala deník štěněti a nejrůznější tréninkové deníky, od obecných až po jednotlivé sporty. Přestože to je nesmírně užitečná pomůcka, nikdy jsem s tím nevydržela donekonečna."Co mám teď?" to je výchozí stav. "Co chci?" je cíl. A to mezi tím je trénink.
Bob Bailey

I mě konec jednoho roku a začátek dalšího navádí k tomu, abych se zamyslela nad dosavadními činy a věcmi příštími. Vnímám jistý rozdíl mezi "co mám teď" a "co chci". Takže je tu otázka, jak s tím naložit. Co je potřeba udělat. Co funguje a co nefunguje.

Cíl bez plánu je jen přání. Antoine de Saint-Exupéry

Gabby v knížce Od delfína ke psovi a zpátky ke člověku rozvíjí (nejen) tréninkový koncept, kdy se zaměřuje na postup či podmínky, které fungují, a z nich vychází další trénink. Funguje to neobyčejně dobře, pokud si zrovna vzpomenu uvést to do praxe, a to nejen při tréninku zvířat. Jedna stránka je mimovolná - pokud se soustředím na to, co nefunguje, nebude mě postup moc bavit, protože mě řešení neinspiruje. Budu se soustředit například na to, že pes vyjíždí po ostatních, nebo štěká v kleci nebo skáče zóny nebo nechodí na přivolání, a bude mě přepadat malomyslnost, protože před sebou vidím jen problém. A nemusí se to týkat jen tréninku, můžu se například cítit zavalená prací, nepořádkem doma, nedostatkem času na cokoli, co bych chtěla dělat jen pro radost. Současný stav je potřeba přijmout, jeho ignorací si také nepomůžu, ale pak musím hledat, kdy mi chování funguje tak, jak chci. Kdy pes na ostatní nereaguje? Kdy je v kleci v klidu? Když na zónu šlápne? Kdy přiběhne na zavolání? Kdy se mi pod tíhou práce nepodlamují kolena? Kdy je doma uklizeno (nebo kdy mi nevadí, že tam uklizeno není)? Kdy se nějaký volný čas najde? Kdy mě baví to, co dělám?

Někteří lidé hledají chyby, jako by se za to rozdávaly odměny. Zig Ziglar

To je můj výchozí bod. Na co soustředím pozornost, to narůstá. Čím více bude zvíře opakovat žádoucí chování, tím se bude stávat automatičtější. Stejně to platí i pro moje chování. My lidé jsme odborníci na hledání chyb. Jeden kolega fyzioterapeut vyprávěl, že u něj byl muž, který si stěžoval na bolesti v rameni. "A při čem se ta bolest objevuje?" Načež dotyčný začal napodobovat větrný mlýn, že právě při tomhle pohybu. Není úplně neběžné, že mi v ordinaci lidé po několika terapiích řeknou, že je stav sice lepší, ale pak chvíli kroutí hlavou, aby mi vítězoslavně oznámili, že když takhle tu hlavu otočí a ještě ji takhle nakloní, tak to pořád trochu bolí.

Jestli si děláte bilance uplynulého roku, co vám fungovalo? A co vám bude fungovat, jestli si budete na příští rok dělat tréninkové plány a cíle a deníky? Já si prozatím musím vymyslet nějaký plán na to, jak si tréninkové plánu udělat a udržet. Protože se mi to dříve dařilo, tak vím, že to jde. Jen si musím vzpomenout, co na mě funguje.

Lidé často říkají, že jim motivace nevydrží. To ani koupel. Proto ji doporučujeme denně. Zig Ziglar

Krásný nový rok přejí Katka, Aygo a Éowyn <3


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 30. 12. 2017 | 900 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server