Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Co se sbíhanými zónami

Mám už druhý víkend volný, ne úplně plánovaně. Tak abych nekoukala do zdi, koukám na YouTube na videa, jak lidi učí sbíhané zóny.V podstatě si myslím, že každá metoda funguje, pokud je dobře udělaná a pokud trenér rozumí, co proč dělá. Když neví, k čemu nějaké cvičení slouží, jaká kritéria chce sledovat a za co psa odměňovat, pak je úspěch spíš otázkou štěstí než metody. Co jsem tak viděla na YouTube a v kurzech, tak co trenér, to trochu jiný postup, byť někdo běhá po prkně, které postupně zvedá, jiný cvičí šlapání na target, a jiný zas kombinuje více přístupů dohromady. Jestli se chcete podívat, stačí vám na YouTube zadat "running contacts training".

Velkým pomocníkem je Manners Minder či Treat&Train, prostě krabička, která vám na zmáčknutí tlačítka vyplivne pamlsek. Člověk se moc nenachodí, aby někam dal pamlsek či položil hračku, a nemusí řešit, že má pes mít odvolání od odměny, když zónu mine, a přesto v dalším pokusu zas běžet rychle dopředu. A když se tak dívám na ty videa z tréninku, tak si říkám, že se dá v pohodě počítat s tím, že sbíhané zóny budou spíš standar než výjimkou. Už takhle mám pocit, že se to blíží tak v polovině závodního pole (alespoň na větších závodech, kde běhají lidé se svým už několikátým psem) a v kategoriích malých psů by měl jeden spíš problém najít nějaké zastavované zóny. A já se přiznám, že jsem asi líná dát s práci s učením dobrých zastavovaných zón, nepodařilo se mi to ani s borderkou a u welsh corgiho jsem to ani nezkoušela. Samozřejmě Hobit má trochu jiné proporce než ovčák. Popravdě mi ani tak nedělají vrásky ze sestupné zóny jako z nástupky, ale na to jsem žádné kurzy nenašla.

Alespoň byla ovečka v sobotu fandit v Kladně, řvala na lidi a na psy, které neznala, tedy na všechny. Ale mám zkušenost, že se známými lidmi je schopná se i vítat, dokonce jim nosí hračky a dokáže se přetahovat, takže musíme jezdit na závody jako diváci častěji. Všichni odvážní, kteří se neleknou řvoucí ovečky, jsou vítání na socializaci. Ovečka preferuje, když se na ní nemluví, nekouká a nenatahují s k ní ruce, ona až bude chtít, tak si přijde čuchnout sama.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 22. 01. 2017 | 1939 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server