Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Dvojzkoušky agility Masečín 6. 2. 2010
První závody v lednu, kdy jsme chtěli jed do Brna na Robinsoniádu, jsme museli odložit kvůli sněhové kalamitě. I cesty do Masečína jsme se na začátku února obávali, ale po strašidelném stoupání od Štěchovic jsme se probojovali až na neudržovanou cestu k Vile Ginetě. Protože jedničkáři obsadili horní parkovací místa, táta ani nezaváhal a sjel dolů k lesu. Byli jsme jediní, kdo se toho odvážili, ale táta měl v záloze řetězy, které se nám po chvíli pokusů a omylů (kupodivu se ukázalo, že rok na technické škole nebyl úplně bez následků) podařilo nasadit a zaparkovat. Dokonce se nám pak podařilo i do kopce vycouvat a dostat se vcelku domů.

Zkoušky tentokrát stavěla Jitka, s tátou jsme oba běhali ve dvojkách. První parkur měl být jednodušší, ale protože se rozhodla hrát tvrdě, před prohlídkou oznámila závodníkům, že nebude tolerovat překročení linie překážky bez odmítnutí, přitom bočnici #4 skokovky umístila tak půl metru od linie ústí tunelu. Tátu natolik znervóznilo, že by měl točit na druhou stranu, že s Acem #4 nejdříve minuli, ale když navázali na trať, už se jim nepodařilo zkoncentrovat a když Ace přeletěl houpačku, táta chybu opravil a odešel z trati. Way při rozcvičce zoufale vyváděl, už dlouho jsem nemusela pracovat s tak uječeným psem. Naštěstí se před první překážkou uklidnil, i když jsem se obávala výsledků, rozhodla jsem se nezůstat zbabělá a jít do odložení. Pan Čečna se udržel, i když poté, co jsem viděla video, jsem ho nejspíše měla vrátit. Příště ho musím lépe sledovat.

1. parkur

Jinak zbytek běhu byl skvělý, delší nezávodní přestávka se na mě podepsala ječením, které by nezahanbilo ani Xenu. Příště to snad zvládnu ve větším klidu, ale Way byl statečný, nespadla mu ani tyčka, zóna na kládě sice nebyla dotažená, ale vyběhl z ní až na povel a skočená sestupka na áčku je nevyhnutelná daň za to, že áčko na protest kvůli příčkám necvičím. Pokud Way příliš natáhne krok (což udělal, protože jsem ho předběhla), dopadne na sestupnou část jen jednou a netrefí se až do zóny. Po slalomu jsem pak drsně rozhodla vyzkoušet Gregův "positional cue", utekla jsem od slalomu ke skokovce, aby ihned věděl, kam bude trať pokračovat.

Druhá trať byla o něco těžší, zvláště pro Way skrývala několik skrytých pastí. Protože jsem si stále ještě nezvykla na frontcrossy, kvůli křížení jsem zaostávala v kritickým místech dost pozadu. Snažím se řídit Gregovými pravidly při vedení, ale někdy pro mě není snadné je beze zbytku dodržet. Táta mě při běhu deprimoval tím, že snad jedinou věc nešel tak, jak mi při prohlídce ukazoval, ale dobře věděl co dělá, protože nebýt jedné spadlé tyčky, měli by krásný bezchybný běh.

2. běh

Protože člověk se na závodech musí chovat na závodech stejně jako na tréninku, pokusila jsem se Waye z odložení zvednout, ale ukázal, že dobře rozumí pravidlu "žádný povel - žádný start". Protože jsem v úvodní sekvenci zůstala viset vzadu, Way mi sešlapal omylem áčko. Trochu jsem ho chudáka zaskočila opravdu těsným RC před houpačkou, ale podařilo se mi ho stáhnout po tunelu a k mému nesmírnému překvapení i dostat do tunelu. Tenhle náběh patří k Wayovým nejméně oblíbeným, navíc bylo mnohem vhodnější slalom navést na pravou ruku, kam jsem se ale nedokázala dostat. Na kladině jsem se tentokrát rozhodla trvat na 2on2off, čímž jsem ztratila pár vteřin, o které mi uteklo první místo. Jsem ale velmi pyšná na závěrečné točení okolo bočnice, které jsem vedla jako Susan Garrett a Way skutečně krásně stáhl oblouk.

Za vítězství v součtu (to se mi na dvojzkouškách už dlouho nestalo) Way získal poukaz na aquaterapii. Nejsem se sice jistá, jestli by Way pobyt ve vaně plné vody vnímal jako odměnu, ale možná využijeme některou z jiných terapií. Kdybyste někdo poukázku chtěli použít, protože se zotavujete ze zranění, stačí říct, je platná do konce března. Více si můžete přečíst zde.


http://www.youtube.com/watch?v=yXjsesAmRFc


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 20. 02. 2010 | 4781 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server