Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Hobit na letním táboře

Jo! Ani nevím, po jak dlouhé době jsem sama jela jako účastník na letní tábor pod cizím instruktorem. Možná naposledy na Opsionu 2009 s Wayem. Wow. Přihlásila jsem se na něj víceméně náhodou díky kamarádkám a těšila jsem se jak malé dítě. Aygo sice už rok agility nedělá, ale to nás nemůže zastavit, maximálně trochu přibrzdit.Prakticky to znamenalo, že jsem týden před táborem dopořídila kužely a obruče, abych měla alespoň na deset překážek. Ještě pořád jsem ale neměla vymyšlené upevnění obručí mezi kužely, tak jsem si vzala další provizorní lepící pásky. V pátek jsem vyzvedávala poslední zásilku z pošty, v sobotu ráno jsem si šla zaběhat na závody bez psa a pak hurá směr Heroltice.

Tábor skutečně nezklamal. U od Waye jsem zvyklá toho moc nenaběhat (i jeho lokty jsem musela šetřit, takže byly tábory, kde jsme běhali jen jednou denně nebo jsme dělali jen skokovou gymnastiku), ze začátku jsem s Aygem sice nastoupila na jeden trénink v naší skupině a na druhý ve společné, dopoledne i odpoledne, ale brzy se projevil nedostatek kondičky a raději jsem ubrala, abych ho nepřetáhla. Zejména jsem si užívala, že mám čas jen na něj, můžu si projít parkur, pak si psa zahřát, rozhýbat, po doběhání namasírovat a protáhnout. Uprostřed tábora jsme měli volný den, tak jsem mu volno trochu protáhla, abych ho mohla zdornovat, nahodila jsem mu prsty na zadních nohách, což se okamžitě projevilo tím, že mi dokázal vyskočit do postele. Měl jeden karambol na kladině, po kterém se trochu rozkulhal, ale krátký klid a další ošetření to zase srovnalo. V sobotu brzy ráno jsem pak odjížděla posuzovat závody Skok za skokem a mistrovství republiky chodských psů do Prostějova, takže sranda závodů jsme se už neúčastnili.

Jinak pro zajímavost, jak byl tábor organizován - byli jsme rozděleni do dvou skupinek po cca osmi týmech, skupina cvičila hodinu a půl dopoledne a hodinu a půl odpoledne. K tomu měly dopoledne i odpoledne obě skupiny společný trénink, kde nám Lenka postavila v jednom parkuru dvě tratě (většinou okolo dvaceti překážek) a než jsme šli na start, prozradila nám, kterou z tratí máme běžet. Hlavním účelem bylo procvičit paměť a ve spleti překážek se neztratit, zaběhnout to bez chyby byl bonus. Třetí den pak měli psi úplně volno, někdo jel na výlet, já jsem se zůstala válet na chatce a přečetla jsem tolik knížek, ke kolika jsem se za celý rok nedostala. Předposlední den jsme měli dopoledne soutěže v přivolání a lovení buřtu z kyblíku s vodou, odpoledne pak exkurz do noseworku, fitness a hlavolamů.

Pro mě s Aygem to byl první rozsáhlejší trénink s kužely, takže jsme se nic moc nového nenaučili, spíš jsem tak testovala, co všechno si pamatuje a jak moc probíhání oblouky rozumí. Je problém s probíháním oblouků ve vlásence, protože jsou o dost užší než skočky, ale jinak mě překvapilo, jak pěkně si je umí najít, i když se já občas zapomenu a uteču mu tak, že by bylo kratší vzít to mimo oblouk. Ve slalomu jsem ho nijak nešetřila, náběhy k mému překvapení trefoval pěkně, ale měl tendence vypadávat, pokud jsem mu utíkala. To jsme ale nikdy moc netrénovali. Na kladině byla úspěšnost zón stoprocentní, jednou jsem mu utekla do strany, tak si chudák rozbil čumák, když se snažil běžet za mnou a zároveň trefit zónu, ale pak už se chytil krásně.

Na oblouky jsem si pořídila hned druhý den tábora provázky, fungovalo to krásně, ale není to ideální řešení, protože jsou pak oblouky dané natrvalo a nejsou moc skladné. Navíc mám v plánu je stejně ještě nějak upravit, protože takhle je příliš snadné o ně zavadit a shodit, chtělo by to oblouk jen přes vršek a ne celý kruh, jako to mají v Americe.

Příští rok zkusíme zas nějaký dogdancingový tábor.

Za fotky děkujeme Nikole Zoubkové.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 17. 08. 2015 | 2949 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server