Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Intenzivka s Markétou Adam
Nedávno jsem na otázku "proč jsem přijela na daný seminář," odpovídala: "Protože jsem neměla žádné závody k posuzování, tak abych ty svoje chlupáče taky vytáhla ven." Podobně to bylo i teď - nejdřív je potřeba vyřešit, jestli mám čas a jestli mi cesta na intenzivku nezabere víc času než intenzivka samotná. Pak taky dostávám raději jinou radu než: "Zkusila jsi tomu psovi říct 'ne'?" Když už jsem tedy musela zrušit Hoopers seminář, který jsem plánovala pro Ayga, tak jsem si našla agility intenzivku pro Evelýnu.

Už je to přes rok, co je Evžen u nás doma. Určitě jsem si představovala, že toho bude umět víc. Třeba že by mohla umět všechny překážky. Ale to bych musela trochu trénovat. Díky Evelýně má pro mě agility úplně nové rozměry. Třeba pořád vidím, kolik se v parkuru pohybuje pomocníků, někteří i dost rychle, jak snadno je překonatelné ohrazení parkuru jen páskou, jak blízko sedí někteří lidé u parkuru a jak blízko nechávají ležet psy navolno. To mi dělá víc starostí, než jak naučit ovečku sbíhané zóny.

Na druhou stranu pak má člověk radost ze spousty "obyčejných" věcí. Třeba že Evžen na tréninku běhá vedle člověka prohlížejícího si parkur, aniž by na něj řval nebo se do něj zakousl, nebo že projde zakousnutý do hračky kolem psů štěkajících na vodítku. Musím ji brát víc mezi lidi, za chvíli pochopí, že rozdávají pamlsky a nejsou zajíc. Potřebovala bych nahlásit dobrovolníky, co se neleknou, když se na ně řítí tmavá řvoucí ovečka. Je dost úplatná, po pár pamlscích budete mít problém se jí zbavit.

Na tréninku jsem se dozvěděla, že by bylo dobré začít znovu se slalomem. Taková nepopulární rada, ale mám s ní dost zkušeností, u Ayga jsem ji dostala jak u slalomu tak u sbíhaných zón. Snažím se dodržovat Zuzančino "Progress, not perfection," abych Evžu neubíjela nimráním se v detailech, ale zas když člověk trénuje sám, bez zpětné vazby, tak snadno spadne do různých stereotypů. Díky tréninku s Markétou jsem si vzpomněla na několik věcí, které jsem dělala a postupně nevědomky začala vynechávat. Zase se k tomu vrátím. U zón je chyba, že mám snadný přístup jen k áčku a i to bych si potřebovala rozložit a trénovat jen jednu stranu, jenže v jednom se mi se zónovkami špatně manipuluje. Nicméně jsem si uvědomila, že nemám žádný ucelený plán, něco trénuji, ale bez tahu na bránu. Je potřeba si to nějak rozplánovat.

Tady mám video z pátečního tréninku, kam jsem si zapomněla vzít jak branky, tak target, takže jsme trénovali "sekvence".


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 14. 05. 2017 | 1414 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server