Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Jaký má timing efekt na shazování
Určitě jste si od trenéra vyslechli, když vám pes zrovna shodil tyčku, že jste řekli povel příliš pozdě nebo příliš brzy. Ať už to má být povel pro následující dráhu před odrazem na skokovku, nebo povel po doskoku pro další překážku, určitě vám všichni zakáží cokoli říkat nebo prudce měnit svůj pohyb v okamžiku, kdy je pes nad skokovkou, protože ho to vyruší v jeho soustředění na skok a pustí zadní nohy do tyčky. Já to slýchala deset let a stejně mi to bylo jedno, podobně, jako když se pes za něco chválí, ale on nikdy neví přesně, za co by to mělo být.

Až když se tom věnuje Greg Derrett pár minut na svém třetím DVD, kde má všechno natočené i ve zpomalených záběrech, aby si člověk mohl prohlédnout, co se vlastně děje. Je to tak přesné, jako kliknutí, náhle mi někdo cvaknul spínačem a nad hlavou se mi rozsvítila žárovka. Je naprosto logické, že když pes musí dělit pozornost mezi překážku a psovoda, jeho výkon půjde s kvalitou dolů, ale někdy se člověk dívá, aniž by něco viděl.

Proto chci doporučit - pozorujte na závodech nebo na tréninku svoje spolubojovníky v agility, a budete si moci všimnout, že když psovod něco řekne nebo se prudce pohne překvapivým směrem (se kterým pes do té doby nepřemýšlel), tak pes pustí ve skoku zadní nohy a tyčku jimi sundá. Teď na závodech jsem si toho všimla několikrát, funguje to skutečně spolehlivě.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 30. 04. 2009 | 3946 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server