Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Léto uletělo
kluci u vody

Ne snad, že bychom se během prázdnin nějak předřeli, ale i tak týden a kousek navíc strávený mimo Prahu se psy přijde vhod. Way má tréninkové pauzy víceméně dvakrát do roka, jedna v zimě je absolutní a skutečně překážky nevidí, v létě trénujeme dost sporadicky. Tentokrát jsem se chtěla zaměřit hlavně na slalom 2x2 a skokovou gymnastiku, obojí se nakonec podařilo snad ještě lépe než podle mých představ. Aygís nezůstal pozadu, kromě tréninku přivolání, hraní přivolávačských her a zlobení s dětmi a jinými psy se seznamoval se skokovou gymnastikou pro štěňata a zkoušeli jsme položit základy i soustředění v rušnějším prostředí. To je pro něj zatím velmi obtížné, k mojí smůle se mu více zamlouvá štěkání na ostatní běhající psy.Ládování pamlsky ho moc neoslovuje, ale rád se přidá do hry nebo do bláznivého pobíhání, to je jeho nejoblíbenější kratochvíle. Musím konstatovat, že je hrozně šikovný, do ničeho jsem ho netlačila, každou sekvenci šel jen párkrát, co se mu nedařilo, to jsem raději nechala být a vrátíme se k tomu, až bude trochu starší. Proutek se má možná ohýbat, dokud je mladý, ale já bych raději dala páteři trochu čas. Je neuvěřitelné, jak bez problémové může být odložení se psem, který zná "přetahování - sedni - přetahování" a hru "3-2-1". Trochu ho vyvedlo z míry spojení s překážkami, ale srovnal se.

Way cvičil relativně málo, ale o to intenzivněji. Měli jsme tábor snad nejteplejší týden prázdnin, tak ani nemělo smysl cvičit dlouho. Se slalomem jsme se přidali ke štěňatům a dělali jsme 2x2, cvičit tak se zkušeným psem je v něčem jednodušší, ale zas umí vyrobit chyby, které začátečník nezná. Jsem ráda, že na konci tábora dokázal úmyslně najít správnou díry i z úhlu, se kterým pravidelně bojuje jak v normálním tréninku, tak v průběhu celého oprašování 2x2. V ideálním případě nám zbývá ještě spousta tréninku mezi překážkami a rušivých vlivů, snad se k tomu dostaneme.

trenink zatacek

Něco ze skokové gymnastiky jsem si zkoušela postavit každý den minimálně jednou, občas se nám podařilo cvičit i dvakrát. Ve většině případů stavba trvala delší dobu, než samotný trénink, zvlášť u složitějších sekvencí. Way se i s těmi, které viděl poprvé, vyrovnal moc hezky, nějaké chyby mi tam unikly, ale ihned se z nich poučil a skákal správně. Snad budu mít dost video materiálu, abych mohla obohatit semináře o skokové gymnastice. Mě bylo odměnou to, že jsme ke konci tábora běželi jeden jumping, byť velmi jednoduchý, bez shozených skokovek a s několika většími oblouky, kde jsem neřekla Wayovi včas, že budeme točit.

Nejvíc by se mi líbilo, kdyby prázdniny nikdy neskončili a kdybych mohla být pořád v kurzech přes internet u Zuzanky, ale nemůže mít člověk všechno. Příští týden mě čeká obhajoba protokolu z praxí, pak možná jeho oprava, ještě před začátkem semestru by měli stihnout jeden předmět z loňska a pak školní kolotoč začne nanovo než přijde... psaní bakalářské práce, přijímačky na magisterské studium a další radosti. Na druhou stranu už se mi blíží konec (možná) hospitací a několik tréninkových víkendů, na které se opravdu těším.

Podzimu zdar.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 31. 08. 2011 | 3998 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server