Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Na agility táboře s ovčákem

První týden v červenci jsem byla se svými psy na táboře, který byl převážně agilitní. Pro Éowyn to bylo první setkání s agility od té doby, co u mě bydlí. Pro začátek na vás mám tipovací soutěž - jakou překážku jsme dělali jako první? A jaké překážky jsme během toho týdne vůbec necvičili? Odpovědi najedete, když budete číst dál.

Éowyn mi krásně nosí hračkuUž od doby, co máme Tachyony, se v létě scházíme na týden trénování agility s příbuznými a přáteli. Teď už s sebou máme Tachyona jen jednoho, tak se scházíme jako příbuzní a přátelé Rubínových srdcí. Agility bereme vážně, taky nás tu bylo několik týmů nominovaných na MČR, ale protože život není jen o agility, tak hrajeme deskové hry, jezdíme do aquaparku a každý večer grilujeme. Moji psi mají už dlouho "zvláštní režim", Way měl artrózu v loktech, takže trénoval omezeně, Aygo byl jednou na táboře jako hodně malé štěňátko, loni zase už neskákal a jen probíhal obruče. Éowyn viděla překážky poprvé, s Aygem jsem se letos chtěla soustředit na nosework a dogdancing.

Člověk míní, život mění, tak se Aygovi v polovině tábora rozjel zánět na krku, že jsem nakonec jela pro antibiotika na veterinu do Prahy. Ale Evelýně stihli před odjezdem na tábor dovézt hračku z králičí kůže, takže jsme mohli cvičit nejen na pamlsky, ale konečně i na hračku. Párkrát jsme byli i na krátkém výběhu v zápřahu, zatím to na velkého canicrossaře nevypadá, Éowyn si myslí, že jsme společně na lovu a snaží se mě strhnout do každého houští. Taky se mi nedaří jí vysvětlit, že tahat má do kopce a z kopce mě naopak táhne gravitace.

příprava na odraz

Zato na agility se tváří, že s překážkami žádný problém mít nebude. Teď přichází odpověď na kvízovou otázku. Kdo si tipnul, že jsme jako první dělali obíhání bočnic, ten by se trefil. Pokud to nepovažujete za překážku, tak jsme dělali odrazové cvičení ze skokové gymnastiky s obyčejnou skokovou překážkou. Ze skokových překážek jsme využili příležitost vyzkoušet si jak zeď, kruh i dálku. Protože velcí psi častěji chybují na skočkách než malí, pracovat od začátku na správném skoku mi přijde důležitější než učit psa probíhat tunelem. Tunel se většina psů naučí probíhat během jedné lekce, takže není žádná panika, že bychom o něco přišli. Se slalomem jsme zatím nezačali, ten mi stejně bude trvat tak dva roky, takže měsíc sem nebo tam nehraje velkou roli. Na kladině chci dělat sbíhanou zónu, s targetem a vůbec samostatnou prací jsme ještě nezačali, áčko nemám rozmyšlené, takže jsme na houpačce začali alespoň bang game. Vůbec raději začínám houpačkou, aby pak pes po zkušenostech s kladinou nebyl překvapený, co se mu hýbe pod nohama.

Cvičení s Éowyn mě pokaždé překvapí, občas začnu cvičit a hned letím pro kameru, abych ještě stihla pár okamžiků z první lekce. Chápe rychle jako welsh corgi a není při cvičení zbrklá jako border collie. Musím si na to ještě zvykat, ne vždy dobře odhadnu délku lekce, kdy se dokáže soustředit. Už se těším na další tréninky.
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 11. 07. 2016 | 2361 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server