Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Na MČR 2015 jako divák

Vydala jsem se letos na mistrovství České republiky v agility téměř jen jako divák. Téměř proto, že jsem na rozdíl od loňska nepomáhala na žádném parkuru, ale zato jsem měla na starosti zahraniční rozhodčí. Myslím, že nejen v tomto směru se mistrovství povedlo, Stefanie Semkat z Německa mě zaujala ve skupině na Facebooku svými parkury, a Rauna Virta z Finska nám doporučila Hela Potfajová, protože měl náhodou cestu kolem. Ukázalo se, že se oba rozhodčí dobře znají, protože oba běhají s mudi, takže jim to šlo dohromady výborně. Nejdůležitější bylo, abych zvládla Stefanie na letišti v pátek naložit, dovézt ji do Liberce a v neděli večer ji dopravit zase zpátky, aby mohla v pondělí ráno doprovodit svého prvňáčka do školy. Oba rozhodčí posuzují už dlouho a v různých zemích, takže jsem za víkend nasbírala spoustu rozhodcovských podnětů.Letos byly po dlouhých letech, kdy se stále zvyšoval počet nutných splněných zkoušek A3, trochu jiná kritéria. Mělo to mnoho důvodů, jedním z nich bylo i to, že předem definovaný počet závodníků umožní přesunout mistrovství opět do haly. Dlouho vycházelo pěkné počasí, ale letos v neděli se to bohužel zlomilo. I když ne každému se nová kritéria zamlouvala, já si díky kvalifikovaným týmům mistrovství jako divák pořádně užila. Trochu jsem se bála, aby při ne zrovna velkém počtu družstev bylo komu rozdat ceny na stupních vítězů, ale závodníci byli skutečně schopní a dobíhavost byla vysoká, stejně jako procento čistých běhů. A nejen to, na výkony týmů byla radost se dívat, protože bylo tolik čistých běhů, všichni šli na maximum, riskovali, někdy to sice nevyšlo, ale často ano a bylo to velmi inspirující, čeho všeho je možné dosáhnout.

Zatímco sobota byla krásně prosluněná, v neděli se přihlásilo ke slovu liberecké podzimní počasí, byla zima a pršelo a mnozí litovali, že si nepřibalili zimní bundu. Běhání bylo se stalo náročnější, protože i když se na umělé trávě netvoří bahnité cestičky, i mokrá umělá tráva klouže. Přesto se ve finále nikdo nedržel zpátky a čisté týmy z prvního kola svedly lítý boj o tituly mistrů republiky. Někdy chyběl k úspěchu jeden krůček a někdy ani krůček nepřebýval. Krásně se na to koukalo, už se těším na mistrovství světa. Pro mě mistrovství končilo posledním během, bála jsem se, abych po mokrých silnicích dovezla Stefanie včas na letiště, takže jsme nečekaly na celkové vyhlášení a vyrazily směr Praha. Jakmile jsme opustily Liberec, dét ustal a po suchých silnicích jsme dojely až na letiště. No není to typické?

Teď je nám zrovna teplo a myšlenky na letošní mistrovství republiky pomalu vytlačují myšlenky na další závody ve zbytku sezóny a také mistrovství světa, kam někdo pojede závodit, někdo fandit a někdo našim reprezentantům přát hodně štěstí jen v duchu. Tam dozajista také načerpáme spoustu námětů k tréninku, abychom o účast na republice mohli zabojovat i příští rok.

Mimochodem, na republice jste mě mohli potkávat nejen s welsh corgim, ale také se slečnou šeltičkou. Slečna se jmenuje Jolly a její panička, která s ní trénuje agility u Báry, odjela studovat do Austrálie. Takže teď Jolly bydlí u nás a cvičí se mnou a možná se konečně s vámi budu potkávat na závodech i v roli závodníka. Moc Míše děkuji, že jsem dostala tolik důvěry.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 15. 09. 2015 | 2746 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server