Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Slalomový trojúhelník

protože o tom stresovém už bylo napsáno dostMísto, abych večer před prodlouženým víkendem trávila v kolonách na D1, tak jsem vyrazila se svými psy na trénink. Kvůli nemoci kamarádky jsem tam nakonec byla samotná, což pro mě vždycky znamená pohodu, protože se nemusím bát, že Evelýnu napadne po někom skočit. Poslední dobou bylo agility spíš na druhé koleji, tak jsem chtěla zopakovat zóny a slalom. Evelýna je na šesti tyčkách rovně a ráda bych je spojila do dvanácti, ale v Kateřinkách mají slalom rozdělený na tři části po čtyřech tyčkách.

No nevadí, místo dvakrát šesti tyček můžeme dělat třikrát čtyři. Rozestavěla jsem si je do trojúhelníku, což je vychytávka autorek knihy Agility od startu až k cíli. První pokusy byly tristní, jako by Evelýna v umělém osvětlení tyčky neviděla nebo se bála tmy, šla bez zájmu a v půlce se zastavovala, jestli někde není bubák. Pomalu jsem přemýšlela, co s tím, ale ve druhém kole už se chytila a krásně sama nabíhala i vybíhala, samostatně na pravou a levou ruku. Prostě pohádka, musela jsem se hodně držet, abych nepodlehla pokušení trénink skokově neztížit.

Kdo cvičí slalom 2x2 a nezná rozestavění do trojúhelníku, tak vřele doporučuji. Připomněla mi ho kamarádka, když jsem si na začátku léta stýskala, že Evža se na čtyřech tyčkách vůbec nechytá a že snad budu muset začít znovu, akorát vůbec nevím jak. Branky jsou rozestavěné na hraně pomyslného trojúhelníku, člověk stojí uprostřed a pes nabíhá buď zevnitř ven, pokud je na levou ruku, nebo zvenčí dovnitř, pokud je na pravou. Umístěním odměny je možné dělat náběhy jednodušší nebo obtížnější, jak je potřeba. Evžu to strašně baví. Moc jí do toho nekecám a jen dostává jídlo. Takový Skinner box v praxi. Video ze čtvrtka nemám, už byla tma, ale tady je pro představu začátek léta:

A nákresy:
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 17. 11. 2017 | 1363 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server