Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Tábor ve Cvikově 1. - 7. 8. 2010

Jsem doma ze svého prvního tábora ve Cvikově. Bylo to super, dorazili pohodoví lidičci se snaživými psy. Jako další instruktorky tam pobíhaly Bára, Evička Linková a Alice Glöknerová, která to vlastně všechno spáchala. Cvičily týmy od štěňátek a úplných začátečníků, až po zkušené závodní harcovníky. V pondělí a v pátek se pořádalo po zkoušce, které stavěla Alice. V pátek si užila rozestavění pěti tunelů po trati, takže musel člověk sprintovat, co mu síly (ne)stačily. Bohužel zvyk z tréninku vyrazit na překážky v obojku znamenal diskvalifikaci i moc pěkných výkonů. Jako jedna z cen pro úspěšné týmy byly i moje uzlíky, které si někteří psi hned oblíbili, takže jsem pak ještě další hračky během týdne vyráběla.

uzlíky na zkoušky

A ze všeho nejlepší byla samozřejmě celotáborová hra! Instruktorky se spikly do jednoho družstva, zdárně jsme prošli soutěžemi ve čtení jazykolamů, blbárně, týmově jsme spolupracovaly ve hře Ruce - nohy a řešení detektivek, takže jsme obsadili druhé místo a oslavili ho dortem. Večer se soutěžilo v Aktivitách, kartách, předvádění filmů, vyprávěly se historky pochopitelně o našich psech, agilitění nebo čemkoli dalším. Prostě pohoda a dokonalost sama.

moje nohy

Počasí během týdne vypadalo všelijak, vedra psy netrápily, ale výcvik čas od času komplikovaly přeháňky. Zvláště pro malá plemena to představovalo tréninkovou výzvu, zda jim odměna stojí za šlapání vody v tunelu. Naši trpělivost pokoušel déšť v pátek, ale jak se ukázalo, tak celonoční průtrž mračen nám nejen zrušila ranní trénink, ale postupně se louže na spodním parkuru pospojovaly v jeden rybníček a když nám došlo, že by nebylo na škodu sklidit překážky dříve, než se budeme brodit po kolena vodou. Ukázalo se, že je pozdě, zeshora z kopce voda tekla proudem a měnila se v potůček až říčku, takže všem naskákaly vrásky, jestli se dokáží auty vůbec dostat na silnici. I když voda tekla do holinek vrchem, jak říkala Bára, nakonec jsme se všichni zdárně sbalili a auta protlačili na cestu domů.

Příští rok možná i na čtrnáct dní!
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 07. 08. 2010 | 4679 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server