Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Veselé běhání s Jolly
Když mi byla v září dána důvěra a s ní i šeltička Jolly, zároveň mi bylo dovoleno trénovat s ní a běhat agility. Protože se mi zdálo lepší přeučit slalom a kladinu, abych zbytečně nehrabala do něčeho rozučeného, plánovala jsem hlavní sezónu až na jaro, ale zdálo se mi dost pravděpodbné, že slalom bychom mohly mít už i na podzim (pomalu to přece šlo jen welsh corgimu, určitě nebyla chyba ve mě) a tak jsem se podívala na rozhodčí u Zimního poháru a přihlásila se na Tomíka Glabazňu. Ukázalo se, že ve slalomu se nimrám hlavně já a týden před závody jsem to vzdala a rozhodla se zjistit, co ze slalomu si vlastně pamatuje. Jolly slalom umí, ale po každý tyčce s nadějí kontroluje, jestli už nebude pamlsek. Ani jsem doma neměla dost tyček, takže než jsme jeli na závody, udělala se mnou jen osm tyček.

To nebylo jediné, co jsme neměly natrénované, poslední dobou jsem řešila spoustu mimoagilitních věcí a tréninky šly do pozadí, takže jsem při prohlídce parkurů dlouze přemýšlela, jak rychle asi Jolly poběží a co pochopí z mého vedení. Bez tréninku to prostě ani v agility nejde. Hned v prvním parkuru jsme se diskly, protože jsem neodhadla (a nedotáhla) stažení do autu, dávala pozdě povely, takže padala do překážek a jiné pro změnu vyhnula, protože se nebyla jistá, co vlastně chci. V druhém jumpingu jsme se už domluvily trochu lépe a i přes několik zabloudění z toho bylo jen odmítnutí na slalomu a pár trestných za čas. V krátkém jumpingu na závěr Žolík vypadal, že si na atmosféru v hale začíná zvykat a běželo se nám moc pěkně, slalom jsme netrefily a chytly trestné za čas, ale bylo to prima.

Jinak během závodů z protor jízdárny vyrážel i hon na lišku (umělou) s koňmi a smečkou bíglů. Bíglové byli navolno a čekali, až budou všichni připravení. Toho jejich vůdce dosáhl tím, že mezi ně sypal žrádlo, čekal, až se u stromu všichni vyvenčí, a okolostojící jezdci každého bígla, který se pokusil vydat na hon předčasně, otočili zpět za pomoci biče. Tak možná v tomhle dělají všichni majitelé bíglů, kteří jim vytrvale unikají, kdykoli dostanou možnost, chybu.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 14. 11. 2015 | 2720 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server