O nás

Káča s Wayem Bára s Acem

Vítejte na stránkách Katky a Báry Lerlových. Kromě toho, že obě studujeme obor fyzioterapie, i když každá na jiné škole, věnujeme volný čas svým psům a agility. Z koníčka pro dospívající děti se postupně stala vášeň, která do značné míry řídí naše životy. Agility se závodně věnujeme od roku 1999 a 2002, k vedení tréninků jsme se dostaly postupně a příležitostně v několika posledních letech. Velkou část naší kynologické knihovničky tvoří knihy o agility od nás i ze zahraničí, instruktážní DVD z Británie a Ameriky a stohy a stohy čísel Clean Runu, amerického magazínu pro agilitní nadšence. Snažíme se tak získat co nejvíce informací pro výcvik našich psů a hledat rady pro ty, kteří o ně mají zájem.

Zatím nám chybí vlastní cvičák, kde bychom mohli vést kurzy, ale jak čas a okolnosti dovolí, tak Bára vede lekce agility na Zbraslavi a já na Džbánu. O víkendech, kromě závodů, občas jezdíme hostovat na delší či kratší tréninky i na cvičáky za Prahou. Buď každá zvlášť nebo společně jsme navštívily Opatovice nad Labem, Mladou Boleslav, Mělník, Jičín a mnoho dalších míst... V létě podle našich časových možností děláme instruktorky na letních táborech. Tento web je věnovaný především naší trenérské činnosti.

Vzhledem k volbě našeho studia není divu, že nás zajímá i zdravotní stránka psích sportů, a pracujeme na posilování našich psů a rozvíjení koordinace pomocí učení různých triků. Já pak naučené cviky občas využívám na závodech a zkouškách dogdancingu.

Tak jako pro mnoho lidí se i pro mě agility stalo koníčkem a nakonec se mi začátkem roku 2013 podařilo složit zkoušky rozhodčího a doufám, že se budeme na parkuru potkávat.

napsala Katka

Every problem has in it the seed of its own solution. If you don't have any problems, you don't get any seeds. (Norman Vincent Peale)