O dogdancingu

já a Way

Dogdancing patří mezi kynologické sporty. Za doprovodu hudby a na její motivy pes společně s psovodem předvádí nejrůznější pohyby a cviky. Je to disciplína pro každého, kdo má rád pohyb, hudbu, rád tvoří a rád cvičí se psem. Zároveň musí mít odvahu jít s kůží na trh před cizí lidi. Vystoupením dogdancing můžete publikum rozesmát nebo rozplakat, uvést v údiv, nadšení či snění. Na dogdancingu je krásné, že nezáleží na plemeni psa nebo ladných pohybech psovoda, jen na tom, jak dobře si rozumějí a kolik se toho spolu dokáží naučit. Každá sestava je jedinečná, jako je jedinečný každý tým.

V dogdancingu se pořádají soutěže, zkoušky i vrcholové mezinárodní akce, jako je mistrovství Evropy nebo světa. Existují různé kluby a mají různá pravidla, u nás se řídíme řádem Dog Dancing Club Czech Republic (DDCCR). Více o něm zjistíte na oficiálních stránkách.

Failure is not always a mistake; it may simply be the best one can do under the circumstances. The real mistake is to stop trying. (B. F. Skinner)